skok kredyt logo

Kredyt gotówkowy SKOK

Kredyt gotówkowy SKOK i pożyczka to nieco inne produkty finansowe. Pożyczki może udzielić każdy, nawet nieznajomy, pod warunkiem, że ma pieniądze, które nam pożycza. Kredyt gotówkowy weźmiemy w SKOK-u albo w banku – nikt inny nie może udzielać kredytów. Różnicę między kredytem gotówkowym a pożyczką przedstawia film przygotowany przez SKOK Stefczyka.

Film nie mówi jednak o ważnym fakcie: ani SKOK, ani bank nie muszą mieć pieniędzy, którymi finansują twoje wydatki. Jeśli chcesz wziąć 10000 PLN kredyt gotówkowy, SKOK musi mieć jedynie 1000 złotych zabezpieczenia. Wystarczy więc, że ktoś wpłaci 1000 złotych na lokatę, a SKOK może dać 10000 kredytu (bez różnicy: gotówkowego, hipotecznego czy też będzie to kredyt konsolidacyjny w SKOK).

Pożyczka świąteczna

To jedna z głównych różnic między kredytem a pożyczką.

Ponadto zwykle SKOK ani bank mogą stworzyć pieniądze z niczego. Przebiega to w ten sposób, że biorąc kredyt mówisz na co go przeznaczysz (w przypadku pożyczki gotówkowej w SKOK-u, banku albo u znajomego nie musisz deklarować na co ją przeznaczysz). Powiedzmy, że chcesz kredyt gotówkowy na wakacje na 10000 złotych.

Bank przelewa na konto biura podróży nowe pieniądze, których nigdy nie miał (właśnie to miałem na myśli mówiąc o „kreowaniu pieniądza”). No, prawie nie miał: w przypadku SKOK-u, SKOK musi mieć tylko 10% wartości kredytu gotówkowego jako zabezpieczenie.

My natomiast deklarujemy, że będziemy spłacali kredyt gotówkowy z odsetkami, zwykle rzędu 10% rocznie. Po roku oddamy więc bankowi 11000. Na rynku pojawią się zupełnie nowe pieniądze.

Tagi wpisu w witrynie SKOK Kredyt: