skok kredyt logo

SKOK: kredyt hipoteczny

Wbrew pozorom, w SKOK kredyt hipoteczny jest dostępny tak samo łatwo jak pożyczki, lokaty czy karty kredytowe. Naprzykład w
SKOK Stefczyka kredyt hipoteczny nazywa się ”kredyt mieszkaniowy”, ale wiadomo o co chodzi.

Zwłaszcza po zajrzeniu w szczegóły oferty dowiemy się, że nie jest to żadna pożyczka mieszkaniowa, ale zwykły kredyt hipoteczny. Warto przy tym wiedzieć jaka jest różnica między kredytem a pożyczką, co świetnie ilustruje film.

Kredyt hipoteczny w SKOK-u i w banku

Pożyczka SKOK, tak jak pożyczka bankowa, polega na wzięciu od kogoś pieniędzy. Kredyt to natomiast kupienie przez bank albo SKOK jakiegoś produktu, za który my oddajemy pieniądze. Warto wiedzieć przy tym, że tylko bank albo SKOK może dać kredyt (w tym hipoteczny).

Jaki kredyt hipoteczny w SKOK-u Stefczyka?

SKOK Stefczyka oferuje Kredyt Mieszkaniowy o stosunkowo wysokim oprocentowaniu, ale za to z niską prowizją, zwłaszcza jeśli jesteśmy już członkami SKOK-u (nie klientami, tylko członkami – SKOK to spółdzielnia działająca non-profit, nie bank).

Pożyczka świąteczna

W efekcie roczna stopa oprocentowania może wynieść 8,44%. To już bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że najlepsze lokaty na rynku przekraczają już 8%. Oznacza to, że dostajemy pieniądze tylko minimalnie drożej niż zarobimy trzymając je na lokacie.

A może lokata do kredytu hipotecznego SKOK?

Jeśli nawet mamy pieniądze na mieszkanie, warto więc zastanowić się, czy może opłaca się wziąć kredyt hipoteczny SKOK i jednocześnie załyżyć lokatę.

Będziemy wtedy traktowani jako zaufani klienci, pieniadze na lokacie będą pracować (różnica między kredytem hipotecznym SKOK a lokatą SKOK jest mniejsza niż 0,5 punkta procentowego!), a lokata SKOK będzie mogła zostać wykorzystana jako zabezpieczenie do innej inwestycji.

Tymczasem kredyt hipoteczny będziemy spłacać dokłądając tylko trochę ponad odsetki.

Warunki są tylko dwa: po pierwsze, musimy mieć pieniadze do odłożenia na lokatę, żeby wziąć kredyt hipoteczny. Po drugie, kredyt hipoteczny (w SKOK-u albo bankowy) bierze się na dłuższy czas, a lokaty mogą się w tym czasie bardzo mocno zmienić.

Tagi wpisu w witrynie SKOK Kredyt: